شماره پشتیبانی 24/7 ۰۹۱۰۹۲۹۶۱۰۰

درباره ی ما

معرفی مخملکوه

مخملکوه کوهی است به ارتفاع بیش از 2900 متر در شمال شرق خرم آباد که به عنوان بخشی از دره تاریخی خاید آلو، قسمتی ازشهر خرم آباد را در دامن خود جای داده است . این کوه بلند در دو سمت به دو تنگه مهم و استراتژیک ختم می شود که در طول تاریخ شاهد رخدادهای گوناگونی بوده است . قسمت جنوبی مخملکوه به جاده بروجرد – خرم آباد ختم می شود. انتهای شمالی مخملکوه نیز به جاده خرم آباد- الشتر می رسد که به تنگ شبیخون مشهور است . این کوه بافتی رسوبی دارد و بیشتر قسمت های آن پوشیده از گلسنگ است . با آغاز فصل بارش گلسنگ های سیاه رنگ و آفتاب سوخته سبزرنگ می شوند . گلسنگها آفتاب گریز هستند به همین علت قسمت هایی از مخملکوه که کمتر آفتاب گیر است سرسبز تر و دیدنیتر است.آبشار مخملکوه در دره زیبای مخملکوه قرار گرفته است .


شرایط جوی منطقه

ریزش های جوی صورت گرفته در منطقه طرح بیشتر بصورت باران است که در ماههای سرد زمستان علاوه بر باران، برف نیز در مواقعی از سال سطح زمین را سفید پوش می نماید ولی با توجه به کم ارتفاع بودن محدوده طرح دیر پایی برف در سطح زمین بسیار اندک بوده که در بیشتر مواقع با گذشت حداکثر یکی دو روز پس از باریدن برف، سطح زمین عاری از برف می شود و در مواقعی از سال به خصوص بهار بارندگی به صورت تگرگ نیز در منطقه صورت می گیرد.
مخلملکوه برای کوهپیمایی بسیار مناسب و در دسترس است و علاوه بر آن با خودرو، چند دقیقه رانندگی نیز میتوان به دامنه آن ‌رسید. فقط کافی است پس از رسیدن به میدان ۲۲ بهمن تا انتهای بلوار ولیعصر برانید. در قسمت انتهای شمالی مخملکوه در تنگ شبیخون پارک جنگلی و تفرجگاهی برای مسافرین دایر شده که در فصل بهار و زمستان بسیار دیدنی است.

معرفی دهکده گردشگری و سلامت مخملکوه

امروزه صنعت توریسم جزء پربازده ترین صنایع رایج جهان می باشد . دهکده گردشگری وسلامت مخملکوه لرستان با پیش بینی تمام خواسته ها وکلیه سلایق، محلی امن و مطلوب جهت تفریح مردم خواهد بود. بر این اساس می خواهیم در یک منطقه خوش آب و هوا، دهکده ای تاسیس کنیم که در آن، خدمات متعدد سلامت از جمله فعالیت های مفید فرهنگی، ورزشی، تفریحی، غذاهای سنتی و توصیه های حفظ سلامتی ارایه شود.

فاز های اجرایی طرح:

پروژه اجرایی دهکده سلامت و گردشگری مخملکوه در دو فاز اجرا و به بهره برداری خواهد رسید و آیتم های مورد نظر به شرح ذیل می باشد.

 

جهت برگزاری انواع مراسم های مختلف اعم ازجشن عروسی، مهمانی ها،همایش ها

 

دهکده گردشگری برای جلب توریسم فضا و شرایط را به گونه ای مهیا میباشد که توریست های خارجی در مدت زمان اقامت خود به صورت کاملاً طبیعی و سنتی اعم از غذا و سایر امکانات رفاهی استفاده نمایند

رستوران های سنتی،سیاه چادر عشایری

پذیرای در فضای باز همراه با غذاهای ارگانیک محلی

0
نفراشتغالزایی
0
متر مساحت مجموعه
0
میلیون تومان کمک به صنعت توریسم
0
عدد سالن رفاهی